Internetowa platforma OCP – bezpłatne narzędzie dla posiadaczy certyfikatów FSC

8 września 2015 r. FSC International udostępniło nową i ulepszoną wersję internetowej platformy oświadczeń OCP (online claims platform).Platforma OCP jest narzędziem, która dostarcza najbardziej aktualnych informacji na temat firm i produktów z certyfikatem FSC.

Wszyscy posiadacze certyfikatów FSC mogą od teraz bezpłatnie korzystać z funkcji platformy OCP do monitorowania ważności certyfikatów FSC swoich dostawców. Platforma OCP umożliwia również  weryfikację wprowadzanych oświadczeń o kategorii certyfikowanych produktów. Platforma OCP oferuje także opcję prowadzenia zestawień ilościowych i objętościowych wytwarzanych produktów z certyfikatem FSC, co jest obowiązkiem każdego posiadacza certyfikatu FSC.

Dzięki tym rozwiązaniom, platforma OCP może ułatwić kontrolę łańcucha dostaw oraz spełnić wymogi certyfikacji FSC.

Korzystanie z platformy OCP jest bezpłatne i  nieobowiązkowe, a decyzja o jej stosowaniu należy do posiadaczy certyfikatów FSC. Jednak niektóre funkcje platformy mogą być bardzo przydatne przy monitorowaniu statusu certyfikatów FSC dostawców. Istnieje bowiem możliwość ustawienia opcji powiadamiania mailowo lub poprzez aplikację platformy OCP, gdy zmienia się zakres lub ważność certyfikatu FSC naszego dostawcy.

Aby bezpłatnie korzystać z platformy OCP zarejestruj się tutaj https://ocp.fsc.org/login.html

Więcej informacji o platformie FSC znajduje się na stronie http://ocp-info.fsc.org 

W razie problemów, skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@ekotimber.com